Odhad tržní ceny nemovitosti


Při posuzování tržní ceny nemovitosti se vždy nejvíce pohlíží na aktuální stav trhu s nemovitostmi.

Bere se ohled i na současnou poptávku.

 

Cena v místě a čase obvyklá zohledňuje delší časový úsek, např. poslední rok. Vývoj cen na trhu ovlivňuje řada faktorů, významný vliv mají úrokové sazby a dostupnost hypotečních úvěrů. Pomůckou pro určení cen jsou CENOVÉ MAPY, které vychází z dříve již realizovaných prodejů. Při určení strategie prodeje je stanovení tržní ceny zásadní. Vkročíte-li na trh se SPRÁVNOU CENOU vzhledem k okamžiku prodeje, podaří se nemovitost prodat rychle a výhodně. Pokud nemovitost budete nabízet příliš draze a zůstane na realitních serverech dlouho a bez povšimnutí, bude jasné, že máme cenu přemrštěnou. Nakonec se můžete dostat do časového presu a nemovitost ve finále prodáte „pod cenou“. Proto je důležité velmi přesně stanovit na začátku SPRÁVNOU CENU a určit DOBU PRODEJE.

Lokalita a technický stav nemovitosti jsou zásadní aspekty pro určení tržní ceny. Rozdíly mezi určení odhadní cenou při oceňování hodnoty nemovitosti, která vychází z tabulek vydávaných Ministerstvem financí a cenou tržní může být vysoký. Pravidlem je, že tržní CENY určuje POPTÁVKA. Na trhu je větší zájem o rekonstruované byty v prvorepublikových vilách než o byty na sídlištích na okraji průmyslových aglomerací. Ačkoli plocha bytu a jeho dispozice může být v obou případech zcela shodná, cena bytu ve starší zástavbě bývá až dvojnásobná ve srovnání s bytem v panelovém domě.

Odhady v Praze


Znám dobře trh s nemovitostmi v Praze. Pokud potřebujete vypracovat odhad nemovitosti, ráda vám pomohu. Jsem odhadce realitní kanceláře RE/MAX Alfa. Vypracuji odhad nemovitosti, která je v Praze.

Odhady nemovitostí v Brně

Pokud budete potřebovat odhad nemovitosti v Brně, nebo v jiné části republiky, rádi vám pomohou mí tamní zkušení kolegové.

 

Na prodejní cenu má vliv i řada technických detailů:


1 /

Zajistím certifikát PEN, energetický štítek pro budovy,

který je povinný při prodeji či pronájmu budovy.
2 /

Vypracuji odborný posudek tržních cen nemovitostí,

porovnám ceny, za které bylo ve skutečnosti prodáno.
3 /

Zpracuji návrhy strategie prodeje

a marketingové studie.
4 /

Zajistím technické posudky na stav,

který může ovlivnit prodejní cenu.
5 /

Zajistím zpracování technické dokumentace