Spiknutí proti kupujícímu


logo ISO CRM

Všimli jste si spiknutí proti kupujícímu? Co se s tím dá dělat?

Odpověď:

Také jste si všimli, že vždy majitel a jeho realitní makléř stojí PROTI KUPUJÍCÍMU? Mají společný zájem PRODAT. A může se stát, že kupujícímu může být  zamlčeno něco zásadního, např. hluční nebo nepřizpůsobiví sousedé, blížící se exekuce nebo nějaká technická závada.

Proces rozhodování se někdy prodávající snaží urychlit a kupující jsou potom vystaveni nátlaku.

Někdy jsou však zájemci o koupi tak dychtiví, že přijdou na prohlídky bez doprovodu odborníka. Emocionální vzepětí při vybírání domu a nadšení může být tak velké, že kupující přehlédne důležité vlastnosti nebo vady nemovitosti a rozhodnou se pro koupi unáhleně. A tím nejmenším problémem je třeba nepřiměřeně vysoká kupní cena…..

Dá se s tím něco dělat?

Kupující mohou zabránit „chycení do pasti“ tím, že si vyberou realitního agenta, kterému důvěřují. Realitní odborník chodí společně s kupujícím na všechny prohlídky. Spolupráce s realitním makléřem, kterého kupující potká při prohlídce kupované nemovitosti znamená, že zájmy kupujícího nemusí být při transakci dostatečně hájeny.

ALE certifikovaní makléři (držitelé realitních licencí a známek kvality) jsou povinni zacházet se oběma stranami čestně a spravedlivě. Aby byly zájmy kupujícího vždy a dostatečně či maximálně ochráněny, doporučuji si objednat OSOBNÍHO MAKLÉŘE pro zastupování při nákupu.

Realitní makléřka Veronika Váňová

Osobní makléř vám představí i nemovitosti, které nejsou na veřejném trhu. Makléř, který vás zastupuje nabídne sice cenu, kterou požadují majitelé, ale udělá i tržní cenovou nabídku. Od makléře se dozvíte tržní cenu za nemovitosti a potom pomůže v jednání s majitelem, protože použije srovnatelných údajů k rozhodování o nákupu. Zásadní je, že makléř pohlíží na obchod z pohledu kupujícího, např.  snaží se vyjednat o co nejnižší cenu a hájí dobré podmínky pro svého klienta – kupujícího.

Doba při zastupování kupujícího od zahájení spolupráce do přestěhování je průměrně 4 – 8 měsíců.

Cena za zastupování se obvykle pohybuje kolem 3-6% z prodejní ceny.
Obraťte se na mne i vy se svojí otázkou

Jestli i Vás trápí konkrétní otázka z oblasti realitního trhu, neváhejte a napište mi. Váš dotaz ochotně zodpovím.


Kategorie

 

•   Všechny články o realitách   •

Pro koho pracuji

Jsem realitní makléřka z RE/MAX Alfa. Jsme realitní kancelář, která prodává nemovitosti v Praze a ve Středočeském kraji, ale pomůžeme vám také prodat nemovitost v Brně nebo na Vysočině.

Kde působím

Jsem mandatářem realitní kancelář RE/MAX Alfa. Bydlím v Kamýku nad Vltavou,  často se pohybuji v okolí měst Příbram, Sedlčany, Votice, Benešov, Dobříš, Milevsko, Rožmitál pod Třemšínem, kde prodávám rodinné domy a byty.

Pomohu Vám vyřešit všechny záležitosti  spojené s převodem nemovitostí v regionu celého Středočeského kraje. A pokud jste z jiné části České republiky, ráda vám doporučím mé šikovné kolegy z RE/MAXu.

Kontakty

E-mail: veronika.vanova@remax-czech.cz

Telefon: +420 733 679 996

 

Realitní makléřka Veronika Váňová